Drewniane panele podłogowe – poznaj zasady ich montażu

Szukasz paneli drewnianych podłogowych? Wejdź na http://bit.ly/2kr44vp.

Panele podłogowe wyglądem niewiele różnią się od podłogi drewnianej, a wydasz na nie dużo mniej. Niskie ceny to nie jedyna zaleta paneli podłogowych – ich zamontowanie jest wszak dziecinnie łatwe i wszyscy uporamy się z tym bez korzystania z usług fachowców. Jak zatem zamontować panele podłogowe?

Jaki grunt pod panele podłogowe?

Panele podłogowe nie znoszą wody – zawartość wody nie może przekroczyć 3%. Nie możesz zapominać także o odpowiedniej izolacji – doskonale nada się do tego folia PE o grubości przynajmniej jednej piątej milimetra oraz wełna kamienna. Pod żadnym pozorem nie montuj paneli prosto ze sklepu – najlepiej zrobisz, czekając czterdzieści osiem godzin – dzięki temu ulotni się z nich zbędna woda. Wszystko już na swoim miejscu?

Jak montować panele podłogowe?

Rozpoczynając montaż paneli, pamiętaj o jednym – specjaliści polecają robić to startując z kąta pokoju. Przed pracą, dokładnie sprawdź je i znajdź ewentualne uszkodzenia, gdyż potem możesz mieć trudności z ich zwrotem. Pamiętaj o temperaturze podłogi, która powinna przekroczyć piętnaście stopni Celsjusza. Montuj je prostopadle do źródła światła, a w wąskich pomieszczeniach – tak, żeby dłuższy bok biegł równolegle do dłuższej fasady. Zepniesz je za pomocą specjalnych klipsów – to bezawaryjne i nieskomplikowane rozwiązanie.

Panele podłogowe powinny rozszerzać się i kurczyć

Wykonane z materiałów drewnopochodnych, panele podłogowe reagują na zmiany ciepła w pomieszczeniu. Należy zatem zostawić szczeliny przyścienne o rozmiarze minimum dziesięciu milimetrów – będą mniej zauważalne, kiedy zamontujesz również listwy podłogowe.

Nasze dane kontaktowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]