Zapewnij domownikom ciepło w mieszkaniu – uszczelnianie okien

Zamów uszczelnianie okien PCV na www.serwismeteo.pl.

Na komfort lokatorów ma znaczny wpływ stan techniczny okien. Okna zabezpieczają dom przed mrozem i wilgocią, jak również odcinają go od zewnętrznych hałasów. Uszkodzone lub nieprawidłowo wyregulowane okna nie gwarantują należytych warunków, co nie tylko niekorzystnie wpływa na zdrowie i samopoczucie mieszkańców, ale również, z uwagi na znaczne straty cieplne, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najlepsze powody ku temu, by zatroszczyć się o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Podpowiadamy, jak działać w takich przypadkach.

Nieszczelne okna – o czym warto wiedzieć?

Według specjalistów, przegląd stanu technicznego okien należy przeprowadzić co najmniej raz w roku. Nie wolno tego zaniedbywać, ponieważ po tym okresie możliwe mankamenty mogą stać się tak poważne, że nie wyeliminuje ich prosta regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub z drewna można rozpoznać po oporze podczas zamykania i otwierania. Im więcej siły należy włożyć w poruszanie klamką, tym większe prawdopodobnie są rozszczelnienia i, tym samym, ubytki ciepła.

Jak wykonać uszczelnianie okien PPCV?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale także tych wytworzonych z innych surowców, polega w głównej mierze na ich regulacji (najczęściej służy do tego zlokalizowana na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz założeniu nowych uszczelek, które w kontakcie z wiatrem, niskimi i wysokimi temperaturami, a także wilgocią mogą już w kilka miesięcy utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga praktyki i fachowych umiejętności. Nie dysponując nimi, nie powinniśmy zaczynać pracy na własną rękę. Lepiej uczynimy zlecając to doświadczonej firmie oferującej uszczelnianie okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa funkcjonują już nie tylko w Warszawie czy innych dużych miastach, ale też i w mniejszych miasteczkach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]