Projektowanie, skanowanie i drukowanie 3D – kto je wykona?

3D drukowanie - więcej informacji o tej usłudze poznasz w tym miejscu.

Usługa drukowania 3D jest skierowana zarówno do osób fizycznych, jak i klientów profesjonalnych. Kto ją najczęściej zleca? Usługa jest kierowana przede wszystkim do konstruktorów, inżynierów, projektantów CAD, pracowników wydziałów technicznych i badawczo-rozwojowych oraz przedstawicieli wielu innych branż przemysłu. Każda osoba czy też firma, która potrzebuje modelu koncepcyjnego lub prototypu wykonanego przy pomocy technologii PolyJet, DMLS, FDM, i SLA, SLS, może skorzystać z tej usługi, o ile nie posiada własnego urządzenia do druku 3D.

Przemysłowy druk 3D – jakie usługi świadczy CadXpert?

CadXpert – polski lider w zakresie profesjonalnych skanerów 3D i drukarek 3D – poza asortymentem świadczy także usługi, czyli:
– projektowanie 3D,
– skanowanie 3D,
– drukowanie 3D
Nie licząc wyliczonych powyżej usług CadXpert oferuje też szkolenia (stacjonarne i webinary). Na stronie dystrybutora znajduje się też strefa wiedzy. Są tam zarówno merytoryczne informacje od producentów sprzętu do druku 3D, jak i opracowane przez ekspertów CadXpert. CadXpert jest także organizatorem i pomysłodawcą sympozjów Forum Druku 3D.

SLA – precyzyjne drukowanie 3D detali

Drukowanie 3D metodą SLA to pierwszy, innowacyjny sposób wytwarzania prototypów. Ta technologia – zwana także stereolitografią – bazuje na fotoutwardzaniu nowych warstw ciekłej żywicy wiązką lasera. Do kogo skierowana jest usługa wydruku 3D metodą SLA? Do firm lub osób, które potrzebują modeli precyzyjnych, dokładnie odwzorowanych, z zachowaniem dokładności proporcji. To technika, która umożliwia wyjątkową rozdzielczość druku i wydruk gładkiej powierzchni, wyrazistych konturów, bardzo wąskich elementów oraz detali.

Drukowanie 3D metodą SLS

Technologia wydruku 3D metodą SLS opiera się na podobnej zasadzie jak opisana powyżej metoda SLA. Także tutaj nakładane są kolejne warstwy tworzywa – w tym przypadku jest to poliamid w proszku. Jakie są najistotniejsze plusy tej technologii druku 3D? SLS ma pokaźne możliwości produkcyjne. Technologia scalania proszku poliamidowego przy pomocy lasera gwarantuje odporność mechaniczną i chemiczną oraz dokładność kształtu.

Drukowanie 3D w technologii FDM – barwne filamenty

FDM to najbardziej rozpowszechniona technologia druku 3D – za jej popularnością stoi bardzo dobra relacja ceny do jakości, jak również opcja wykorzystywania filamentów w obszernej gamie kolorystycznej. W toku druku w technologii FDM model pokrywa się kolejnymi warstwami tworzywa termoplastycznego – przy czym można określić grubość warstwy. Wydruk 3D FDM jest realizowany najczęściej za pomocą drukarek 3D MakerBot i urządzeń przemysłowych Stratasys. Tę technikę druku wykorzystują firmy, które potrzebują prototypów bądź modeli koncepcyjnych.

Nasze dane kontaktowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]