Opieka techniczna WordPress – nie daj się zaskoczyć

Więcej na temat WP security na https://wpmagus.pl/uslugi/opieka-techniczna/.

WordPress, który powstał głównie jako oprogramowanie blogowe, w mgnieniu oka stał się niezwykle rozpowszechnionym CMS-em. Ponieważ jest szybki oraz łatwo można przyswoić sobie zasady posługiwania się nim, korzysta się z niego aktualnie do projektowania sklepów internetowych i złożonych stron firmowych. Jednak ten CMS może być przyczyną kłopotliwych niespodzianek, w związku z tym ważną i pomocną usługą jest utrzymanie WordPressa.

Opieka nad stroną WordPress – nie lekceważ regularnego wdrażania nowych edycji CMS-a

Utrzymywanie strony na najświeższej edycji oprogramowania jest bez wątpienia podstawowym warunkiem jej bezpieczeństwa. Często jednak podmioty po uruchomieniu strony zapominają o cyklicznej instalacji kolejnych wersji CMS-a czy aktualizacji użytkowanych wtyczek, przez co narażają witrynę na infekcję przez malware czy ataki cyberprzestępców. Prócz tego, pomimo iż WordPress jest nadzwyczaj prostym systemem zarządzania treścią, jego aktualizowanie może wiązać się z niezamierzonymi komplikacjami z poprawnym działaniem sklepu czy strony. Tym samym istotne jest, żeby działanie to realizowała zawsze osoba zaznajomiona z WordPressem, a jeśli nie mamy w przedsiębiorstwie wydziału technicznego, powinno się polecić opiekę techniczną nad stroną internetową niezależnemu rzeczoznawcy.

Do kogo adresowana jest usługa opieki technicznej nad stroną?

Oferta aktualizacji WordPressa to usługa kierowana przede wszystkim do odbiorców biznesowych, zarówno niewielkich jak i dużych podmiotów, którym zależy na sprawnym i trwałym działaniu ich strony firmowej, a także ochronie jej baz danych i zasobów. Oferta ta potrzebna jest też freelancerom i blogerom prowadzącym własne strony www. W bazowym dostępnym pakiecie zawarta wsparcie w przygotowaniu kopii zapasowych, likwidowanie następstw ataków oraz przeprowadzenie aktualizacji WordPressa. W bardziej rozbudowanych pakietach oferowane są również różnego typu monitoringi (przykładowo zmian zawartości, logowań użytkowników i zmian wtyczek).

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]