Biuro rachunkowe – partner mikroprzedsiębiorcy

Kliknij tutaj, aby skorzystać z doświadczenia specjalistów z biura rachunkowego Katowice.

Prowadzenie księgowości w małych przedsiębiorstwach okazuje się zazwyczaj źródłem sporych problemów. Mikroprzedsiębiorstwa rzadko są w stanie zatrudnić specjalisty ds. finansów na etat, zaś ich szefowie nie zawsze potrafią właściwie pokierować finansami. Szczęśliwie rozwiązanie tej sytuacji jest prostsze niż mogłoby się to wydawać – należy tylko zdecydować się na skorzystanie z usług oferowanych przez biuro rachunkowe. Co konkretnie w ten sposób osiągniemy? Jak zyskać gwarancję tego, iż jakość usług będzie zadowalająca?

Współpraca z biurem rachunkowym – wygoda i oszczędność czasu

Na współpracę z biurem rachunkowym warto zdecydować się w szczególności ze względu na dobro finansów. Kiedy zostawimy finanse przedsiębiorstwa specjalistom od księgowości, zyskamy gwarancję, że rezultatem możliwych kontroli wykonywanych przez Urząd Skarbowy nie będzie nałożenie kary. Usługi oferowane przez biuro rachunkowe to także oszczędność czasu oraz funduszy – nie musimy zajmować się finansami samemu, ani najmować do pracy specjalisty na pełen etat. Warto również wspomnieć o wygodzie, jaką daje taka współpraca. W dzisiejszych czasach nie trzeba już codziennie jechać osobiście do biura rachunkowego, ponieważ dużo spraw można koordynować z księgowym używając poczty elektronicznej.

Jak znaleźć biuro rachunkowe?

Poszukując biura rachunkowego nie rekomendujemy kierować się tylko jego cennikiem – nadzwyczaj niskie koszty obsługi na ogół zwiastują jej niedostateczną jakość. Przy wyborze biura rachunkowego sprawdźmy, czy jego specjaliści uzyskali odpowiednie certyfikaty, np. certyfikat księgowego wydawany przez CIK (Centrum Informacji Księgowej) lub certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wystawiany przez Ministerstwo Finansów do 2014 r. Dobrze także, jeśli biuro rachunkowe poza obsługą zagadnień z obszaru księgowości, świadczy kompleksowe usługi kadrowe, m.in. opracowanie umów o pracę, zlecenie oraz dzieło, sporządzanie raportów płacowych czy rozliczanie wynagrodzeń za czas choroby.

Nasze dane kontaktowe:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]