Poznaj góry od podszewki – o kursach górskich pod okiem specjalistów

Oferta zimowego kursu turystyki wysokogórskiej w dobrej cenie. Sprawdź co dla Was przygotowaliśmy.

Góry są zachwycające, ale również niebezpieczne. Praktycznie co parę tygodni, a głównie w miesiącach, gdy wczasowicze tysiącami odwiedzają modne miejscowości turystyczne zlokalizowane w sąsiedztwie znanych szczytów, w mediach informują o kolejnych fatalnych zdarzeniach z udziałem ludzi, którzy bez należytego wyposażenia porwali się na wyprawę szlakiem powyżej ich możliwości. Stąd tym, którzy lubią wysokie góry i pragną nauczyć się poruszać po nich bez ryzyka, polecamy zgłosić się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs turystyki wysokogórskiej – szkolenie z asekuracji, survivalu i posługiwania się czekanem

Najlepszym sposobem, aby pozyskać potrzebne umiejętności jest uczestnictwo w wszechstronnym szkoleniu pod okiem specjalistów z każdego z głównych obszarów łączących się ze wspinaczką górską, innymi słowy instruktorów wspinaczki, ratowników górskich i przewodników górskich. Dzięki ich wskazówkom uczestnicy kursu górskiego nauczą się przykładowo poprawnego poruszania się na rakietach śnieżnych oraz w rakach, używania czekanu, asekuracji, autoasekuracji oraz metody radzenia sobie podczas upadku, poruszania się w zespole linowym, a także po szlakach wyposażonych w via ferraty. Co istotne, kurs górski przybliża uczestnikom podstawy survivalu, orientacji w terenie i medycyny górskiej, które są niezbędne w czasie najrozmaitszych niefortunnych wypadków. Kurs obejmuje dodatkowo reguły poprawnego działania w trakcie lawiny.

Szkolenia górskie, w tym także kurs zimowej turystyki wysokogórskiej, organizuje biuro Exploruj.pl, które ma ogromne doświadczenie jako realizator wycieczek w pasma górskie zlokalizowane na całym świecie. Szkolenia prowadzone są w plenerze (w Austrii, w Polsce oraz na Słowacji) w niewielkich grupach, które na ogół nie przekraczają pięciu- osób. Skutkiem tego zdobywanie nowej wiedzy odbywa się w przyjemnej atmosferze. Szkoleniowcy mają wówczas sposobność ofiarować każdemu z uczestników kursu wystarczająco uwagi i czasu, żeby mogli oni efektywnie przyswoić sobie podstawową wiedzę, potrzebną do pewnego poruszania się w górach.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]