Wyprawa na wulkaniczne szczyty masywu Kilimandżaro

Sprawdź Kilimandżaro wycieczka na https://www.exploruj.pl/wyprawy/kilimandzaro-mount-meru-i-safari-w-afryce/.

Zdobywanie wierzchołków gór to marzenie dużej części turystów, którzy lubią nietuzinkowe wyzwania. Niezapomnianych przeżyć niewątpliwie dostarczy ekspedycja na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – z jakiej przyczyny warto w niej uczestniczyć?

Położony w Tanzanii szczyt jest dominującą górą Afryki – osiąga nieomal 6000 m nad poziomem morza. Obieżyświatów wabią zwłaszcza kurczące się już lodowce, niesamowite widoki, a także możliwość obserwacji egzotycznych zwierząt w ich rzeczywistym środowisku. W skład masywu Kilimandżaro wchodzą Uhuru, Shira oraz Mawenzi – trzy szczyty będące pozostałością po wulkanach. Ekspedycja na najwyższy afrykański szczyt wymusza właściwe przygotowanie się – z uwagi na dużą wysokość istnieje zagrożenie wystąpienia choroby wysokościowej, z kolei zmienne warunki atmosferyczne sprawiają, iż zdobycie masywu stanowi dla turystów ogromne wyzwanie. Osoby szykujące się do uczestnictwa w wyprawie powinny dysponować solidną kondycją fizyczną oraz psychiczną, które pozwolą na maszerowanie przez – w przybliżeniu – 7 do 8 godzin każdego dnia.

O czym należy pamiętać przed wejściem na Kilimandżaro?

W okresie szykowania się do wyprawy na Kilimandżaro trzeba wykonać obowiązkowe szczepienie przeciwko żółtej gorączce, po którym pacjent otrzymuje tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim wyjedziemy wskazane jest także zrobić zapas medykamentów o działaniu przeciwmalarycznym. Przed rozkwitem choroby uchroni również stosowna profilaktyka – zastosowanie środków odstręczających owady, a także nakładanie okrycia wierzchniego z długimi rękawami i nogawkami. A w jaki sposób uniknąć rozwoju choroby wysokościowej? Ekspedycja na szczyt Kilimandżaro należy poprzedzić odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przystosuje organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]