Wycieczka w Himalaje? To możliwe!

Kliknij tutaj, jeżeli ciekawi Cię korzystna oferta wycieczki w Himalaje.

Himalaje wspólnie z położonym dość blisko pasmem Karakorum to obszary owiane legendą. Oddziałuje na to dużo czynników – zwłaszcza fakt, iż są to najwyższe łańcuchy górskie na Ziemi i to oczywiście tam leżą wszystkie ośmiotysięczniki. Trzeba wspomnieć też o olbrzymiej skali trudności poszczególnych szczytów i tym, iż to właśnie Himalaje są areną rywalizacji zawodowych wspinaczy z całego świata. Nie zadziwia nas stąd zainteresowanie, jakie budzą wyprawy w Himalaje także pośród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – nie musisz planować go samodzielnie

Na wstępie należy zaakcentować, iż jeżeli mówimy o trekkingu, Himalaje oraz Karakorum są bardzo trudnymi łańcuchami – nawet, gdy wyprawa nie nie ma na celu zdobycia danego wierzchołka. Źródłem komplikacji bywa również samo opracowanie podróży – kupno biletów lotniczych czy zdobycie wizy i pozwolenia. Dlatego najodpowiedniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty firm organizujących wyjazdy w te góry. Kolejnym atutem jest opieka profesjonalnych przewodników (w tym tych mówiących po polsku), dzięki czemu trekking w Himalajach stanie się bezpieczny także dla osób, które nie mają praktyki w poruszaniu się na tych wysokościach.

Trekking w Himalajach – popularne szlaki

Z jasnych względów osoby po raz pierwszy przybywające w Karakorum albo Himalaje sporadycznie podejmują decyzji o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie świadczy to jednak, że te masywy mogą być tylko ich niespełnionym marzeniem, bo nierzadko aranżowane są trekkingi w pobliżu takich szczytów jak Lhotse, Everest czy Shishapangma. Na uczestników tych wypraw czeka nie tylko sposobność pokonania swoich słabości, ale także możliwość obserwacji powszedniego życia obywateli Nepalu oraz podziwianie jedynych w swoim rodzaju cudów natury, jak , przykładowo, lodowiec Khumbu u stóp Everestu.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]