Trekkingi w górach – oferta dla doświadczonych entuzjastów gór

Na www.exploruj.pl znajdziesz pełną ofertę trekkingów.

Górskie wypady przybierają rozmaite postaci. Od nieśpiesznych przechadzek po prostych trasach w bliskim sąsiedztwie domów turysty, przez wielogodzinne, piesze wędrówki po trasach klasyfikowanych wyżej pod względem skomplikowania, aż po wymagające trekkingi. Aby podjąć się trekkingach, potrzebna jest praktyka w przemieszczaniu się po górach (po oznaczonych trasach, jak i poza nimi), minimum dobra kondycja, jak również umiejętność korzystania ze sprzętu turystycznego i wspinaczkowego. Niemniej jednak w zamian za niejednokrotnie olbrzymi wysiłek dostajemy możliwość delektowania się cudownymi widokami i kontaktu z dziką naturą.

Trekkingi – dobierz odpowiedni stopień trudności do swoich zdolności

Skala trudności technicznej jest zależna od terenów, przez które prowadzą trekkingi. Profesjonaliści klasyfikują 3 poziomy trudności wypraw w regiony górskie. W trekkingach pierwszego stopnia partycypować mogą te osoby, które mają dobrą kondycję, a ich zdrowie nie jest przeciwwskazaniem do intensywnej aktywności. Następny poziom trudności wymaga solidnej kondycji oraz minimum podstawowej praktyki w górach – np. w polskich Tatrach. Ostatni poziom to wycieczki dla jednostek z wysoką sprawnością, wiedzą z obszaru charakteru wysokich łańcuchów górskich i potrafiących obsługiwać sprzęt, jak również nieobawiających się uciążliwych warunków biwakowania w ciągu kilkudniowej wędrówki.

Gdzie uprawa się najlepsze trekkingi?

Trekkingi można prowadzić w każdych łańcuchach górskich. W naszym kraju pasjonaci tego rodzaju obcowania z naturą w najwyższym stopniu cenią sobie trasy w Tatrach. Jeśli natomiast chodzi o inne góry Europy, ogromnym uznaniem cieszą się wschodnia część Karpat, graniczące z Azją Kaukaz i Ural, bałkańskie Góry Przeklęte, a także Alpy. Najbardziej zaawansowane w trekkingu osoby mogą natomiast spróbować swoich sił w trakcie wycieczki w Himalajach, Andach bądź Karakorum.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]