trekking w dolomitach

Trekking w Dolomitach – nie tylko dla zaawansowanych

Miłośnicy czynnego wypoczynku zapewne znają na pamięć niemal wszystkie szlaki trekkingowe w naszym kraju, które położone są w Bieszczadach, w Tatrach i w Karkonoszach. Bez wątpienia są one porywające, jednakże osoby, które często uprawiają ten typ sportu po jakimś czasie chcą zasmakować silnych emocji płynących z ekskursji po mało znanym terenie. Dlaczego zatem korzystać tylko z marszrut w Polsce, gdy można zachwycać się olśniewającym krajobrazem włoskich Dolomitów?

Dolomity – pełne stromych turni, ostrych grani oraz baszt skalnych

Dolomity, czyli masyw górski położony w całości w Południowych Alpach Wapiennych, cechują się pokaźną ilością ostrych grani, baszt skalnych oraz turni, które w czasie dnia pod wpływem padającego na nie blasku słońca zmieniają swoją barwę. Jest to też jeden z najurokliwszych masywów górskich Europy (o ile nie całego świata!), nie dziwi zatem, iż ponad dekadę temu trafiły do spisu światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo tego, iż w Dolomitach występuje wiele urwisk, dość strome stoki i kilkusetmetrowe pionowe skalne ściany, oznaczono w nich też wiele bezpiecznych szlaków krajobrazowych, z którymi dadzą sobie radę osoby mające jakieś doświadczenie w trekkingu.

Szczyty Dolomiti di Sesto i Averau – co można podziwiać podczas trekkingu w Dolomitach?

Początkujących entuzjastów trekkingu zapewne oczaruje przeprawa przez te góry po via ferratach, czyli po szlakach turystycznych, które zostały zaopatrzone w stalowe liny zabezpieczające. Harmonogram ekskursji tego typu jest tak skonstruowany, by członkowie grupy przeszli instruktaż z podstaw asekuracji, jak również metod przemieszczania się po takim szlaku. Bardziej obeznani z górami i mający dobrą sprawność fizyczną turyści będą zadowoleni z przejścia trasą po graniach Brenty, najbardziej charakterystycznego pasma górskiego Dolomitów. Ekskursja ta jest dla większości osób fizycznie bardzo forsowna, jednakże jej uczestnicy zapewne nie zapomną o niej do końca życia. W alpejskich Dolomitach można spędzić także w aktywny sposób zimę, poruszając się po mało stromych terenach na rakietach. Tak można zachwycać się między innymi widokiem na grupę Dolomiti di Sesto oraz Tofany.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]