Skąd czerpać wiedzę o ciekawych atrakcjach turystycznych w Małopolsce?

Wejdź na visitmalopolska.pl, żeby dowiedzieć się więcej o ciekawych miejscach w Małopolsce.

Pomimo, że Małopolska to jedno z mniejszych polskich województw, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno odwiedzającym z innych regionów kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu wiele, toteż nieraz z trudem można odnaleźć się w potopie informacji o najnowszych imprezach kulturalnych czy sportowych oraz godnych zobaczenia atrakcjach w Małopolsce.

Strona dla zainteresowanych atrakcjami w Małopolsce – niezbędne informacje i wirtualne spacery

By przedstawić zainteresowanym ciekawe miejsca turystyczne tego regionu, przygotowano witryna visitmalopolska.pl. Dostarcza on wiedzę nie tylko o ciekawych miejscach oraz zabytkach Małopolski, jak również o wystawach i wydarzeniach kulturalnych, sportowych czy folklorystycznych organizowanych na jego terenie. Witryna prowadzona jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże portal? Osoby organizujące pobyt w Małopolsce już na głównej stronie spostrzegą mapkę, na której szybko odszukają Centra Informacji Turystycznej, schroniska, motele i hotele, jak również zabytki i galerie zlokalizowane w różnych punktach Małopolski. Portal pomaga zaplanować wizytę na południu Polski także pod względem logistycznym, podając informacje zarówno o parkingach i wypożyczalniach samochodów, jak i o dworcach kolejowych i lotniskach. Ponadto dla osób, które z różnych powodów nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, strona przygotował kilka wirtualnych spacerów przedstawiające między innymi Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO, urok miejscowego folkloru czy atrakcje narciarskie.

Lista konsulatów i przydatne rozmówki – istotne informacje dla obcokrajowców

Serwis visitmalopolska.pl nie zapomina też o zagranicznych turystach, którzy chętnie zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego oraz mniejszych górskich miejscowości. Newsy zawarte na portalu publikowane są więc w języku angielskim, ale również w m.in w języku włoskim, niemieckim, francuskim i słowackim. Turyści z zagranicy znajdą tu rejestr ambasad i konsulatów mających swoje siedziby na terenie województwa małopolskiego. Nadzwyczaj pomocny dla cudzoziemców jest także dział Rozmówki, w którym poznają podstawowe słowa i powiedzenia, które pozwolą im porozumieć się z Polakami w codziennych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć podczas podróży po Polsce.

Nasze dane kontaktowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego