atrakcje w małopolsce, nieznane miejsca w małopolsce

Chcesz zwiedzić ciekawe miejsca w Małopolsce? Koniecznie sprawdź ten portal!

Chociaż województwo małopolskie jest jednym z mniejszych w Polsce, ma ono sporo do zaoferowania zarówno turystom zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu dużo, stąd często trudno odnaleźć się w gąszczu wiadomości o bieżących wydarzeniach kulturalnych czy sportowych i godnych odwiedzenia zabytkach w Małopolsce.

Gdzie szukać sprawdzonych informacji o atrakcyjnych miejscach w Małopolsce?

Żeby przybliżyć potencjalnym zwiedzającym atrakcje turystyczne tego województwa, przygotowano portal visitmalopolska.pl. Dostarcza on informacji nie tylko o interesujących zabytkach oraz miejscach w Małopolsce, ale też o wystawach i eventach kulturalnych, sportowych czy folklorystycznych organizowanych na jego terenie. Portal prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże witryna? Osoby organizujące pobyt w Małopolsce już na głównej stronie zauważą mapkę, na której ekspresowo znajdą hotele, pensjonaty i kempingi, Centra Informacji Turystycznej, jak również zabytki i muzea zlokalizowane w miejscowościach Małopolski. Strona pomaga zaplanować wizytę na południu Polski też pod względem logistycznym, dostarczając informacje zarówno o wypożyczalniach samochodów i parkingach, jak i o dworcach i lotniskach. Co więcej, dla tych, którzy z rozmaitych przyczyn nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, serwis przygotował liczne wirtualne spacery pokazujące między innymi trasy rowerowe, zamek na Wawelu oraz czar miejscowego folkloru.

Lista konsulatów i przydatne rozmówki – kluczowe informacje dla podróżników z zagranicy

Visitmalopolska.pl nie zapomina także o przyjezdnych z zagranicy, którzy chętnie zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego oraz innych tatrzańskich miejscowości. Ciekawostki dodawane na portalu dostępne są więc w języku angielskim, ale prócz tego w między innymi w języku słowackim, rosyjskim i niemieckim, francuskim. Niezwykle pomocny dla cudzoziemców jest także dział Rozmówki, gdzie poznają kluczowe wyrażenia i sformułowania, które pomogą im dogadać się z Polakami w różnorodnych sytuacjach, które mogą ich spotkać podczas wizyty w Polsce. podróżnicy z zagranicy znajdą tu indeks ambasad i konsulatów zlokalizowanych na obszarze Małopolski.

Nasze dane kontaktowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego