Digital painting – jak opanować Photoshop i inne popularne programy

Zajrzyj w to miejsce, jeśli interesuje Cię aktualna oferta kursu digital paintingu.

Sztuka nie pozostaje w tyle i od dłuższego czasu stara się nadążyć za rozwojem cyfrowym. Umiejętność malowania tradycyjnymi metodami dzisiaj nie jest już wystarczająca, aby znaleźć zatrudnienie w branży gamingowej albo filmowej, bowiem te gałęzie rozrywki w procesie opracowania koncepcji świata przedstawionego i postaci stosują przeważnie zaawansowane oprogramowanie komputerowe. Wiedząc o tych realiach ogromna grupa młodych artystów rozpoczynając swoją przygodę z rysowaniem błyskawicznie sięga po znane programy, używane na co dzień w malarstwie cyfrowym.

Malarstwo komputerowe – bezgraniczna wolność dla artystów

Istnieje dużo programów wykorzystanych obecnie do malarstwa cyfrowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najstarszych z nich to Photoshop od Adobe, który pomimo iż służył głównie jako oprogramowaniem do obróbki fotografii, szybko stał się ulubionym softwarem game devów i ilustratorów. Razem z sukcesem Photoshopa powstały inne podobne programy, jak np. Corel Painter, Krita czy ArtRage, w których dzięki użyciu rozmaitych cyfrowych pędzli można tworzyć prace przypominające malunki wykonane farbami olejnymi, farbami akwarelowymi lub temperą. Malarstwo cyfrowe zapewnia artystom większą wolność – twórca ma możliwość modyfikowania nieudanych pociągnięć pędzla, jak również ponosi mniejsze koszty. Cyfrowe farby przecież nigdy się nie skończą!

Wybierz kurs digital paintingu online z możliwością konsultacji z autorem kursu

W praktyce lekcje malarstwa cyfrowego toczy się w podobny sposób jak poznawanie tradycyjnych technik plastycznych. Rzecz jasna pierwsze kroki warto postawić samemu, lecz żeby odpowiednio rozwinąć swój warsztat, a przy tym poznać najpopularniejsze techniki używania pędzli oraz wszystkie opcje oprogramowania, polecamy wykupić kurs opracowany przez wykwalifikowanego instruktora. Jeżeli w sąsiedztwie twojego zamieszkania nie działa szkoła rysunku, która miałaby w ofercie kurs digital paintingu, możesz wykupić dostęp do rozmaitych kursów Adobe Photoshop przez internet. Spektrum technik jakie wyjaśniają takie szkolenia jest szerokie i nie uczą one tylko podstawowych funkcji programu. Ważne jest natomiast, aby decydując się na kurs digital paintingu online postawić na taki, który pozwala kursantowi na konsultacje z autorem szkolenia.

Nasze dane kontaktowe:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]