wzmacniacz kanałowy

Wzmacniacz kanałowy – specyfikacja

Wzmacniacz kanałowy to urządzenie zaprojektowane do przetwarzania sygnału telewizji naziemnej. Jak opisuje sama nazwa najważniejszym zadaniem jakie pełni jest wzmacnianie i wyrównywanie sygnału. Zobaczmy w jaki sposób funkcjonuje to urządzenie i jakie posiada funkcje.

Wzmacniacz kanałowy – urządzenie do odbioru sygnału telewizji naziemnej

W sprzedaży uzyskamy mnóstwo mechanizmów, których zadaniem jest spotęgowanie sygnału i odbiór programów telewizji cyfrowej. Są one przeznaczone zarówno do zwykłych zastosowań, jak i do tych niestandardowych. Zakładane są na terenach, na których zupełnie nie ma sygnału. Umożliwiają uzyskanie wysokiej jakości kanałów na przykład w miejscowościach górskich, garażach podziemnych, jak również w gęsto uzbrojonych budynkach. Bardziej zaawansowane technologicznie wzmacniacze kanałowe umożliwiają bezprzewodowe rozprzestrzenianie sygnałów TV. Ich konstrukcja powoduje, że mogą być montowane na zewnątrz nieruchomości – są odporne na niekorzystne warunki zewnętrzne.

Wzmacniacz kanałowy – odrębne zasilacze

Najczęściej stosowany wzmacniacz kanałowy posiada cztery odrębne wejścia – na przykład VHF lub w technologii SAW. Urządzenia mogą być wyposażone w technologię redukującą awarie wytwarzane przez sygnały internetu LTE. Zależnie od rodzaju urządzenia posiada także trzy lub cztery dedykowane filtry UHF – kompatybilne z kanałami k.21-k.60. Dostępne u dystrybutorów wzmacniacze kanałowe są kompatybilne między innymi z antenami aktywnymi. Wzmacniacze kanałowe mają niezależne zasilacze oraz diody LED.

Nasze dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]