skrzynka teletechniczna, skrzynka telekomunikacyjna

Skrzynka telekomunikacyjna – podstawowe dane

Skrzynki teletechniczne są niezbędne w każdej nieruchomości – określa to polskie prawo. U dystrybutorów wyróżniamy wiele ich typów, których struktura musi być przygotowana na każdą ewentualność. Do czego są potrzebne skrzynki telekomunikacyjne i co je wyróżnia?

Skrzynka telekomunikacyjna – wewnątrz nieruchomości i na otwartej przestrzeni

Skrzynka telekomunikacyjna powinna być wyprodukowana ze wzmocnionego metalu i dodatkowo przepuszczać sygnały Wi-Fi. Na rynku znajdziemy dwa zasadnicze modele skrzynek telekomunikacyjnych. Pierwszy rodzaj to skrzynka teletechniczna umieszczana na otwartej przestrzeni, która musi wytrzymać ingerencje zwierząt, a także urazy mechaniczne. Kolejna grupa to skrzynka umieszczona wewnątrz domów, w której zlokalizowane są przewody telekomunikacyjne – takie jak światłowody oraz główne przyłącza sprzętów – modemy TVK, rozgałęźniki. Komponenty wewnątrz skrzynki można przyłączyć np. na paski z rzepem lub tasiemki zaciskowe.

Skrzynka telekomunikacyjna – ochrona przed dostępem osób niepowołanych

Kluczowym składnikiem jest także ochrona przed dostaniem się do szafki osób nieuprawnionych. W tym celu służą specjalistyczne zamki. To istotne również w domu, w którym znajdują się osoby małoletnie. Należy pamiętać też o zachowaniu ładu w środku szafki – w tym celu służą profesjonalne komory. U dystrybutorów znajdziemy wiele rodzajów szafek – posiadają one różne rozmiary, co sprawia, że bez problemu dopasujemy je do naszego mieszkania.

Nasze dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]