Szukasz nowych opcji inwestycji? Rozważ złote monety bulionowe

Więcej o monetach bulionowych na goldbroker.pl.

Osoby zainteresowane inwestycją w złoto mogą skorzystać z wielu różnych opcji: nabywać akcje spółek związanych z rynkiem metali szlachetnych bądź kupować fundusze inwestycyjne lokujące kapitał w branże gospodarki związane z tym kruszcem, ewentualnie kolekcjonować biżuterię inwestycyjną. Kolejną metodą jest zakup złota inwestycyjnego, które oferowane jest w formie sztabek i monet bulionowych.

Złote monety bulionowe – wybijane w celu inwestowania w nie środków finansowych

Monety ze złota kojarzymy na ogół z monetami kolekcjonerskimi, lecz monety bulionowe, zwane też lokacyjnymi, czy to złote czy z drugich metali szlachetnych, odróżniają się od nich w kilku aspektach. Co najważniejsze monety bulionowe są wybijane celem inwestowania w nie kapitału, w związku z tym ich nakład w danym roku nie jest ograniczony, a poniekąd regulowany przez zapotrzebowanie rynku. Monety bulionowe nie są wybijane w seriach tematycznych bądź w związku z ważnymi wydarzeniami, dlatego ich design niesłychanie z rzadka ulega zmianie. Zwykle złote monety bulionowe wybijane przez konkretną mennicę różnią się od siebie tylko rokiem emisji. Warto zaznaczyć, iż mnóstwo monet bulionowych, mimo uważania ich za środek płatniczy, nie ma swojego nominału wyrażonego w walucie, a ich faktyczną wartość determinuje waga oraz próba wykorzystanego do ich wybicia kruszcu. Atutem monet bulionowych jest to, że są rozpoznawalne w każdym zakątku świata, więc ich odsprzedaż jest prostsza aniżeli miejscowych monet kolekcjonerskich.

Złote monety bulionowe – jakie zamówimy od krajowych dystrybutorów?

Najpopularniejsze pośród inwestorów złote monety bulionowe to te o wadze 1 uncji, jakkolwiek mennice wybijają również monety o nominale 1/2 czy 1/50 uncji złota. Warto wiedzieć, iż monety bulionowe emitowane są zwykle z 24 karatowego złota (.999), ale przykładowo. Amerykański Gold Eagle lub południowoafrykański Krugerrand bite są ze złota próby .9167. Jeśli monety bulionowe zawierają domieszkę miedzi, ma to głównie na celu wzmocnienie monety, a przez to redukcję ryzyka jej zarysowania. Monety bulionowe z domieszką innych metali są cięższe, a nominał, którym są opisane powiadamia o ilości czystego złota użytego do ich wybicia.

W ofercie polskich dostawców złotych monet lokacyjnych zainteresowani ich kupnem inwestorzy bez przeszkód znajdą najpopularniejsze z nich, czyli wymienione wyżej Krugerrandy, australijskiego Kangura czy chińską Pandę.

Nasze dane kontaktowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]