Sztabki złota – zróżnicuj swój portfel inwestycyjny

Potrzebujesz sztabki złota? Wejdź na goldbroker.pl/sztabki-zlota/.

Zakładanie lokat bądź po prostu odkładanie środków pieniężnych na koncie nie jest już tak dochodowe jak parę lat temu. Niezbyt wysokie oprocentowanie oferowane przez banki, ale także i powszechniejsze zrozumienie, że nie inwestowany kapitał przynosi zysku sprawiły, iż Polacy poszukują rozwiązań, które umożliwią ich oszczędnościom dawać w przyszłości dodatkowy zysk. Obok kupowania funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych i akcji, coraz większe zainteresowanie zdobywają metale inwestycyjne, a szczególnie – złote sztabki.

Sztabki złota – dlaczego zainteresowanie tym kruszcem nie ulega zmianie?

Na wstępie trzeba stanowczo zaznaczyć, że lokata pieniędzy w złote sztabki to wieloletnia inwestycja. Złoto przeważnie nie ulega mniejszym i większym wahaniom odczuwalnym w gospodarce, a wręcz destabilizacja polityczna oraz gospodarcza nierzadko podbija jego wartość. Owszem można spostrzec wahania w jego ceny, jednakże przeglądając jej historyczny wykres od razu daje się dostrzec, iż z czasem ona wzrasta. Czemu tak się dzieje? Od stuleci ilość tego kruszcu w aktywnym obiegu pozostaje mniej więcej bez zmian. Niegdyś służył on jako uniwersalna waluta, współcześnie jest stosowany w przemyśle, elektronice oraz medycynie, a także – w dalszym ciągu na potężną skalę – w sztuce i złotnictwie. Mimo, że pozyskiwanie złota wciąż trwa i w teorii powinno go być coraz więcej, odzyskiwanie tego kruszcu zastosowanego między innymi do produkcji urządzeń elektronicznych (jak radia CB czy też kable USB) jest często nieopłacalny, w związku z tym popyt na złoto pozostaje na wysokim poziomie i prognozuje się, że z biegiem lat trend ten się nie odwróci.

Złote sztabki – odlewane w licznych wagach

Czytając o lokacie finansów w złoto w sztabkach gros inwestorów momentalnie oszacuje, że to nie dla nich, z powodu duży koszt. Jednakże złote sztabki produkuje się w licznych wagach, więc właściwie każdy może sobie pozwolić na lokatę pewnego wycinka oszczędności w ten kruszec. Złoto można zamówić już w sztabkach o wadze 5 g, 2,5 g, a nawet 1 g. Te małe sztabki są wręcz doskonałe jako upominek. Poważni inwestorzy, mający większe fundusze raczej nabywają większe sztabki złota o wadze 20 g, 250 g, jak również 1 kg. Wypada jednakże wiedzieć o dwóch rzeczach. Po pierwsze, nie da się pociąć odlanej sztabki przy przyszłej odsprzedaży. Po drugie, inwestując w większą sztabkę kupujemy złoto dużo taniej. Wobec tego warto kupować złote sztabki o przeróżnym ciężarze lub zdecydować się na zakup tzw. combibarów, które są fabrycznie podzielone na niewielkie sztabki.

Nasze dane kontaktowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]