Jak działa mass collect i czy warto wdrożyć tę usługę?

Potrzebujesz szczegółowych informacji o tym, jak działa mass collect? Zajrzyj na flobo.io/mass-collect/.

Mass collect to usługa, której głównym aspektem jest identyfikacja płatności masowych. Przedstawiamy pokrótce, jak działa mass collect i jak ułatwia życie małym oraz dużym firmom.

Mass collect – gdzie to rozwiązanie będzie pomocne?

Funkcja usługi mass collect jest generalnie niezmiernie prosta. Polega na nadaniu wszystkim kontrahentom własnego numeru rachunku, który staje się zarazem ich ID. Takie podejście jest użyteczne wszędzie tam, gdzie każdego miesiąca obsługiwana jest znaczna ilość kontrahentów, czyli np. na uczelniach wyższych, w firmach telekomunikacyjnych, a także wszystkich branżach, gdzie używane jest płatności abonenckie (m.in. w siłowniach). Należności wpływające w systemie mass collect trafiają na jeden firmowy rachunek bankowy, niemniej jednak wcześniejsze przydzielenie kontrahentom indywidualnych numerów rachunków pozwala na ich efektywniejsze zdefiniowanie, niezależnie o tego, jakim sposobem dokonali oni przelewu (przelew za pośrednictwem poczty, standardowy przelew czy też przelew z karty). Wykorzystanie mass collect przekłada się również na szybsze księgowanie należności niż podczas księgowania przez pracownika, a równocześnie na eliminację potencjalnych pomyłek, które mogą przytrafić się w trakcie tej czynności.

Dlaczego opłaca się korzystać z mass collect?

Choć mass collect nie jest obecnie oferowane we wszystkich bankach (mają ją m.in. wybrane banki spółdzielcze i BNP Paribas) wypada zastanowić się nad jego wykorzystaniem w firmie, również takiej, która co miesiąc obsługuje mniej niż stu dokumentów księgowych. Stosowanie mass collect przynosi bowiem pewne korzyści, jak np. oszczędność czasu pracowników, możliwość integracji z systemem finansowo–księgowym (a tym samym bieżące kontrolowanie spływu opłat) czy połączenie z aplikacjami Finance Automation. Taką polską aplikacją przeznaczoną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Pozwala ona nie tylko na połączenie z usługą mass collect banku, ale posiada również funkcję przesyłania przypomnień o zbliżających się terminach płatności oraz windykacji, co po jakimś czasie owocuje podniesieniem terminowości u klientów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]