Shuttersy w salonie i w sypialni – zapomnij o roletach

Tutaj zobaczysz przykłady z zastosowaniem shuttersów w salonie.

Szutersy (shutters), a więc dekoracyjne okiennice wewnętrzne, kojarzą się na ogół z domami zaaranżowanymi w stylu południowoamerykańskim i tropikalnym. Jednak ten element zabezpieczenia okiennic można użyć również w naszych domach – jest to niezmiernie wytrzymałe, a równocześnie doskonale prezentujące się rozwiązanie, które w licznych aranżacjach sprawdzi się lepiej niż modne obecnie żaluzje.

Shuttersy w salonie – dostrzegalnie podnoszą estetykę pokoju

Shuttersy w salonie czy w pokoju dziennym, wypełniają podwójną funkcję – praktyczną i ozdobną. Okiennice wewnętrzne zdecydowanie podnoszą estetykę salonu. Ich lamele są szersze, dzięki czemu rewelacyjnie uzupełniają wygląd większości okien. Kwestia estetyczna jest istotna, bo to w salonie domownicy przesiadują sporą część dnia, a także podejmują tu gości. Z tej przyczyny trzeba zadbać, by to pomieszczenie było nie tylko efektowne, ale również przytulne. Dowolność wybrania kąta nachylenia lameli shuttersów pozwala na kontrolę ilości światła wnikającego do salonu, co umożliwia np. całkowite jego zaciemnienie, kiedy mamy ochotę zobaczyć serial, lub jego częściowe ściemnienie, gdy pragniemy wyczarować romantyczny półmrok w pokoju.

Shuttersy w sypialni – regulacja temperatury

Swoboda regulacji dostępu promieni słonecznych do wnętrza jest z pewnością najistotniejsza tam gdzie śpimy. Shuttersy w sypialni przydadzą się jednakże także z innego powodu – z ich pomocą można efektywnie korygować temperaturę wnętrza, która w ogromnym stopniu oddziałuje na nasz mocny sen. Przy pomocy okiennic wewnętrznych latem łatwiej jest utrzymać chłód w sypialni, z kolei zimą dłużej zatrzymamy w niej ciepło. Oprócz tego takie okiennice efektywniej chronią przed zgiełkiem z zewnątrz. Shuttersy to również wspaniałe rozwiązanie dla ludzi chorych na alergie. Osadza się na nich mniej drobinek kurzu niż w zagięciach zasłon, a ich utrzymanie jest niezwykle łatwe i trwa wręcz parę minut.

Poza salonem i sypialnią shuttersy świetnie sprawdzą się również w łazience, w kuchni czy w pokoju dziecięcym.

Nasze dane kontaktowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]