Presoterapia w domu – o aparatach do drenażu limfatycznego

Potrzebujesz urządzenia do drenażu limfatycznego? Skieruj się na tę stronę.

Presoterapia to forma masażu, której zadaniem jest poprawa krążenia limfy w organizmie. Masaż ręczny opracował duński fizjoterapeuta blisko 100 lat temu – to zestaw przeróżnych chwytów terapeutycznych, między innymi ruchów pompujących oraz okrężnych, których siłę i częstotliwość fizjoterapeuta dostosowuje za każdym razem do miejsca ucisku, jak i kondycji zdrowotnej pacjenta.

Sprzęt do drenażu limfatycznego – masaż uciskowy bez udziału fizjoterapeuty

W ostatniej dekadzie w gabinetach fizjoterapeutów coraz częściej wykorzystywane są urządzenia do presoterapii symulujące masaż manualny. Taki sprzęt to specjalne rękawy z komorami, które nasuwa się na obrzękłe kończyny górne albo dolne. Poprzez napełnienie powietrzem kolejnych komór aparat uciska kończynę, pobudzając tym samym cyrkulację limfy. Istnieje multum powodów do poddania się zabiegowi presoterapii. To w głównej mierze zwyrodnienia stawów, obrzęki i zastoje limfatyczne, a także obrzęki będące wynikiem urazów lub obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji mastektomii czy też tarczycy). Wykorzystuje się go dodatkowo w zabiegach estetycznych – wspomagająco w trakcie procesu odchudzania i jako wsparcie w niwelowaniu cellulitu. Presoterapia jest też na co dzień stosowana wśród sportowców, w głównej mierze jako etap regeneracji powysiłkowej.

Domowy aparat do masażu uciskowego

Duże możliwości wykorzystania urządzeń do masażu uciskowego wpłynęło mocno na progres tego sprzętu. Dziś osoby często korzystające z tej formy terapii mogą wykonać zabieg w domowym zaciszu, za pomocą nowoczesnych aparatów Move4, Move6 i Move8 marki CarePump. Domowe urządzenia do drenażu limfatycznego tego producenta charakteryzują parametry zbliżone do sprzętu wykorzystywanego na co dzień w placówkach fizjoterapeutycznych. Cyfra z nazwy modelu świadczy o liczbie komór znajdujących się w mankietach – więcej przegródek to skuteczniejszy masaż. Aparaty CarePump są dość lekkie oraz kompaktowe, zatem bez przeszkód można spakować je w podróż, np. na turniej sportowy.

Co istotne, poddanie się zabiegowi presoterapii powinno być koniecznie skonsultowane z lekarzem. Najlepiej nie postanawiać o tym na własną rękę, bowiem występują przeciwwskazania, które uniemożliwiają korzystanie z takiego zabiegu (to np. zakrzepica bądź nowotwór, które powinno się uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]