Listwy podłogowe a styl pomieszczenia – jakie wybrać?

Jeśli potrzebujesz listwy podłogowej, odwiedź tę stronę.

Z pozoru są niewiele wnoszącym detalem, ale ich charakter może bardzo wpłynąć na wygląd wnętrza. Listwy podłogowe, bowiem o nich właśnie mowa, to elementy, które pełnią funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Nie tylko maskują szczelinę dylatacyjną, ale także pozwalają na schludne poprowadzenie przewodów oraz zabezpieczają dolną część ściany przed zabrudzeniem i uszkodzeniem, co jest istotne szczególnie w pomieszczeniach, po których chodzimy w butach. To z pewnością dostateczny argument, aby nie lekceważyć ich wyboru i dokładnie przemyśleć decyzję o zakupie danego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i ich imitacje z PVC albo MDF

Drewno to materiał bardzo wszechstronny, sprawdzający się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie zaaranżowanych wnętrzach. Wyjątkowo dobrze zdaje egzamin jednak w tych drugich, gdzie uwydatnia charakter mieszkania i bardzo dobrze współgra z eleganckimi meblami bądź dodatkami – zwłaszcza, jeśli chodzi o listwy drewniane z ozdobnymi żłobieniami. Dla użytkowników z niewielkim budżetem dobrym rozwiązaniem będą z kolei listwy podłogowe wytworzone z PVC bądź MDF, które imitują te wyprodukowane z drzewa, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

We wnętrzach urządzonych w nowoczesnym stylu rekomenduje się montaż geometrycznych, minimalistycznych listw. Tak jak w przypadku tradycyjnych modeli, również i one mogą być wytworzone zarówno z różnych tworzyw, jak i z drewna. Nowoczesne listwy podłogowe cechują się prostą linią i stonowaną paletą barw – zazwyczaj w odcieniach bieli, szarości lub beżu, choć w sprzedaży są nawet listwy czerwone i fioletowe. Listwa podłogowa może mieć też nietypowy kolor, jeżeli kupimy białą wersję i samodzielnie pomalujemy dowolną farbą.

Nasze dane kontaktowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]