Lampa solna – czy warto posiadać ją w mieszkaniu?

Jeśli chcesz zamówić lampę solną, odwiedź ten adres.

Niewielkie ozdoby z kamienia i minerałów od lat zajmują miejsce na naszych półkach. Przywozimy je z rozlicznych wycieczek po świecie, a niekiedy nabywamy pod wpływem impulsu, gdyż pasują do stylu, w jakim utrzymane jest wnętrze. Z rzadka aczkolwiek są to przedmioty funkcjonalne – na ogół to pospolite ozdoby. Minerałem, z którego można jednakże wykonać przedmioty używane każdego dnia, jest sól kamienna. Produkuje się z niej przeważnie lampy, ale to nie wszystko.

Lampa solna – każda z nich jest niepowtarzalna

Lampy solne są estetyczne i bez większych przeszkód dopasujemy je do aranżacji mieszkania, ponieważ są sprzedawane w 3 kolorach (białym, szarym, różowym) i w wielu ich zabarwieniach. Każda lampa solna jest unikatowa jak linie papilarne, bo nie ma brył kamiennych o takich samych kształtach ani wzorze krystalizacji. Wyjątkowo modne są lampy solne, których klosze charakteryzują się nie obrobioną, chropowatą powierzchnią. Często zdarza się jednak, iż rękodzielnicy parający się wytwarzaniem owych lamp, nadają im finezyjne kształty, np. kuli czy też piramidy.

Lampy solne – przy nich szybciej się wyciszysz

Powszechnie wierzy się, iż lampy solne wywierają pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Przypisuje się im z reguły właściwość jonizacji powietrza, czyli generowania ujemnych jonów, które równoważą te generowane przez wszechobecna elektronika. Aniony polepszają jakość powietrza oraz pomagają w oddychaniu m.in. jednostkom cierpiącym na na astmę bądź alergię. Światło, jakie emitują tego rodzaju lampy, jest uspokajające i subtelne, toteż rekomenduje się używanie ich osobom, którym dokucza stres lub brak snu, gdyż z ich pomocą można szybciej się uspokoić. Ale z brył soli nie wytwarza się tylko lamp solnych. Wykonuje się z nich także pojemniczki na drobiazgi i estetyczne świeczniki, a duże bloki z soli wykorzystuje się w dekoracji wnętrz oraz gastronomii.

Nasze dane kontaktowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]