Główne cechy anteny DVB T

Więcej o antenie telewizyjnej na www.telmor.pl/Produkty/Anteny-naziemne.

W ogromnej większości domostw zobaczyć można odbiornik TV. Znaczna część z nas nie potrafi wyobrazić sobie funkcjonowania bez telewizji. Aby jednak telewizor nie okazał się bezużytecznym gadżetem, trzeba zaopatrzyć się również we właściwą antenę. Najlepszym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, określana także anteną DVB-T, która doskonale sprawdza się w wielu sytuacjach.

Antena telewizyjna – co oferują producenci?

Wybór anten telewizyjnych jest obecnie naprawdę szeroki. W sprzedaży znaleźć można siatkowe lub pokojowe anteny DVB-T, anteny DIGIT i ASR – DVB-T, jak również anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T. Dzięki wykorzystaniu anteny naziemnej możliwa staje się zmiana fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. Dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne zarówno w sieciach kablowych, które mają charakter zbiorowy, jak również w instalacjach antenowych mających charakter indywidualny. Dostępne aktualnie w sprzedaży anteny DVB-T charakteryzują się głównie prostotą instalacji. Bez trudu upora się z nim każdy, kto chociaż parę razy trzymał w rękach przyrządy potrzebne do majsterkowania. Anteny naziemne, które obecnie oferują nam producenci, charakteryzują się też świetną odpornością na działanie zmiennych czynników atmosferycznych. To właśnie dlatego umożliwiają odbiór sygnałów telewizyjnych wysokiej jakości przez niezwykle długi okres czasu.

Antena naziemna – co powinno się brać pod uwagę przy jej zakupie?

Szeroka oferta anten tego typu sprawiła, że trzeba bardzo przemyśleć wybór anteny, którą chcemy kupić. Należy pamiętać, że pod uwagę powinno się brać szereg uwarunkowań, rzutujących na jakość odbieranego sygnału. Znaczenie ma przede wszystkim odległość, w jakiej zlokalizowane są nadajniki. Informacje na temat umiejscowienia nadajników bez trudu wyszukamy w Internecie. Znaczenie ma też moc pracy nadajnika, a także jego kierunkowość. Uwzględnić powinno się zawsze ukształtowanie terenu, który oddziela nadajnik od punktu , w którym znajduje się antena naziemna. Bardzo duże znaczenie ma też to, czy znajdujemy się w mieście czy raczejna terenie otwartym.

Nasze dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]