Badania operatorów

Jeśli chcesz zlecić badania operatorów Kęty, skieruj się tu.

Są potrzebne do tego, by stwierdzić, czy dana osoba może pracować jako operator widlaka oraz innej maszyny. Choć część kandydatów się ich obawia, jeśli nie dręczą nas problemy psychiczne, ich przejście nie powinno przyprawić nam znaczących problemów. Jak jednak przebiegają badania operatorów urządzeń? Jakich rzeczy powinniśmy się po nich spodziewać?

Wstęp do badania operatorów

W początkowej części testu kandydat wypełnia opracowany przez specjalistę kwestionariusz. Ma w nim odpowiedzieć na pytania dotyczące zachowania w różnych, często problematycznych przypadkach. Po sprawdzeniu ankiety potencjalnego kierowcy, prowadzący będzie mógł określić, czy odpowiednio radzi sobie z nerwami oraz zbadać jego sprawność intelektualną lub dojrzałość społeczną. Treść ankiety zależy od profesji kandydata. Pierwsza część badania operatorów często powoduje ogromny niepokój, jednak jej przejście nie jest trudne.

Druga część badania operatorów

Kolejny etap badania operatorów wymaga wykorzystania specjalnie opracowanych przyrządów. Poszczególne testy sprawdzają takie cechy jak prędkość reagowania oraz podejmowanie decyzji w przypadkowych sytuacjach. Należy pamiętać, że niekiedy ten etap badań może się nie odbyć. Tak się stanie, kiedy kandydat w wywiadzie nie będzie krył nie najlepszego samopoczucia albo badanie udowodni, iż przed wizytą w przychodni spożył alkohol. Zaplanowane działanie może zostać wówczas odłożone na inny termin albo – jeśli przyczyną okaże się alkohol – nawet odwołane.

Nasze dane kontaktowe:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: 608 315 680
E-mail: [email protected]