Zalety ekologicznych domów drewnianych

Chcesz zamówić domy z drewna Kraków? Skieruj się tu.

Jeszcze kilkanaście lat temu największą popularnością wśród naszych rodaków cieszyły się domy murowane. Wznoszono na obszarze Polski domy z cegły kształtem przypominające zwykłe pudełka. Obecnie wiemy już, że nie są to korzystne rozwiązania. Z tego powodu z chęcią stawiamy na domy z drewna w klasycznym stylu. Wzorowane na klasycznym budownictwie górali mają naprawdę ogrom zalet.

Ekologiczne domy drewniane: z jakiego powodu są przyjazne środowisku?

Domy z drewna od dawna postrzegane są jako ekologiczne. Dlaczego? Przede wszystkim drewno to materiał odnawialny. Wiele drzew rośnie wprawdzie naprawdę wolno, ale nie brakuje plantacji, na których sadzone są specjalnie z myślą o późniejszym zastosowaniu w budownictwie. Do tego drewno jest całkowicie biodegradowalne. Oznacza to, że nie pozostają po nim nawet niewielkie toksyczne odpady, które wpływałyby negatywnie na otaczającą nas przyrodę. W domach wybudowanych z drewna nie używa się surowców syntetycznych. Z uwagi na bardzo dobre właściwości izolacyjne nie trzeba sięgać po styropian, by takiego typu dom ocieplić. Nie jest stosowana też papa. Dzięki temu domy drewniane w żadnym stopniu nie przyczyniają się do pogorszenia kondycji otaczającego nas środowiska.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze posiadają zalety?

Domy tego rodzaju bardzo dobrze wtapiają się w naturalne otoczenie. Doskonale prezentują w sąsiedztwie wysokich i niskich gór oraz swojskiego krajobrazu. Panujący w nich mikroklimat gwarantuje najlepsze samopoczucie tym, którzy wprowadzili się do takiego domu. W domach z drewna panuje właściwa wilgotność powietrza. Jest ono również świetnie natlenione. Domy z drewna rewelacyjnie nadają się dla mających alergię, chorych na astmę i osób walczących z innymi chorobami układu oddechowego. Są trwałe i naprawdę piękne. Z całą pewnością zasługują na to, aby wybrać je zamiast domów murowanych.

Nasze dane kontaktowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]