Warto zdecydować się na baseny kąpielowe

Sprawdź, gdzie zamówić baseny, wejdź na www.baseny.kapielowe.pl.

Basen kąpielowy prawie zawsze kojarzy się z luksusem, ale jest to także ogromna wygoda, sposób na odpoczynek bądź na uprawianie sportu. Na basen zatem bezsprzecznie warto się zdecydować, pamiętajmy jednak, aby stawiać tylko na najlepsze rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, zbudowane oraz konserwowane przez profesjonalistów to pewność ich funkcjonalności i solidności.

Jakie baseny kąpielowe można spotkać?

Baseny dzielą się na baseny profesjonalne, przykładowo dla ośrodków spa czy obiektów sportowych, a także baseny do użytku prywatnego – przydomowe, wewnętrzne czy ogrodowe. Podział na baseny wewnętrzne i zewnętrzne to następne kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych potrzebne jest postawienie hali basenowej, która musi spełniać określone warunki, na przykład dotyczące wilgotności powietrza bądź wytrzymałość materiałów budowlanych na chemię basenową. Wybranie profesjonalnej firmy jest więc niezbędne do jego budowy.
Poza tym do wyboru jest ogromna liczba typów basenów. Dostępne są rozmaite kształty: okrągłe czy ósemkowe, baseny prostokątne, płytkie brodziki czy długie baseny typu fast lane, doskonałe dla miłośników pływania oraz zwolenników dbania o kondycję. Dostępne są też baseny o rozmaitych konstrukcjach, na przykład modele, które mają całe niecki wpuszczane w ziemię czy też obniżony poziom wody, co wygląda bardzo efektownie.

Dodatki do basenów kąpielowych

Chcąc zmniejszyć koszty, przy projektowaniu i budowie basenu można zdecydować się na podstawowe rozwiązania, jednak nie zawsze dodatkowe akcesoria generują wielkie wydatki. Niesamowite wrażenie robi na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, dzięki czemu dekoruje także halę basenową czy ogród. Świetnym pomysłem w przypadku basenów zewnętrznych jest zadaszenie, które pozwala wydłużyć sezon kąpieli z trzech do aż sześciu miesięcy, a ponadto chroni prywatność oraz gwarantuje bezpieczeństwo dzieci oraz zwierząt domowych. Jeżeli basen ma być wykorzystywany głównie do relaksu, warto zdecydować się na specjalne schody. Podobnych artykułów jest jednak dużo więcej – niektóre podwyższają walory użytkowe basenu, inne natomiast dodają mu luksusowego charakteru.

Nasze dane kontaktowe:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]