Szalunki – niezastąpione w przemyśle budowlanym

Szukasz szalunków Kraków? Skieruj się na tę stronę.

Deskowanie, czyli innymi słowy szalunki, to tymczasowe konstrukcje pozwalające na wznoszenie ścian budynków. Przeważnie wykorzystuje się je w przypadku wylewania murów betonowych – wtedy są one potrzebne do tego, by stosownie je ukształtować i powstrzymać rozlewanie się mieszanki. Ponadto szalunki wykorzystuje się także podczas stawiania budynków murowanych, gdzie ich użycie pozwala na przygotowanie przelotów na okna, drzwi i bramy. W tym wpisie wytłumaczymy, z czego wykonane są dzisiejsze szalunki i gdzie mogą zdobyć je inwestorzy.

Z jakich surowców wykonane są szalunki?

Najdłużej znanym typem szalunków jest konstrukcja sporządzona z drewnianych desek bądź mocnych sklejek połączonych ze sobą gwoździami, którą można użytkować ponownie po zdemontowaniu. Rozbiórka takich szalunków jest jednak pracochłonna – wielu inwestorów oraz wykonawców decyduje się zatem na zastosowanie szalunków wielokrotnego wykorzystania – struktur przeznaczonych do szybkiego i łatwego rozkładania oraz składania. Tego rodzaju szalunki mogą być wytworzone z metalu, sklejki lub drewna, jak również łączyć w sobie 2 a nawet 3 surowce. Najczęściej jednakże wykorzystuje się sklejkę – głównie z takich gatunków drewna jak brzoza czyi topola, a całą strukturę scalają łączniki, belki, narożniki i głowice ze aluminiowe lub stalowe.

Wypożyczenie szalunków – nie musisz ich nabywać?

Przedsiębiorstwa na co dzień parające się pracami murarskimi mają własne szalunki. Inaczej jest natomiast w przypadku inwestorów indywidualnych, którzy zamierzają zamierzających wybudować pojedynczy obiekt czy brygad, które zazwyczaj świadczą odmienne usługi. Zakup wszelkich elementów potrzebnych do wykonania szalunku nie byłby odpowiedzialny finansowo . Dużo rozsądniejszym rozwiązaniem będzie wypożyczenie szalunków.

Nasze dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]