Rodzaje sklejki szalunkowej i jej wykorzystanie

Kup sklejkę Kraków na http://tinyurl.com/y4ttkkhq.

Deski szalunkowe to kluczowy moduł szalunków. Tę funkcję mogą pełnić zwykłe deski drewniane lub płyty wykonane z innego materiału, jednakże najczęściej używana jest sklejka szalunkowa. Zadaniem szalunków jest nadanie formy wylewanego betonu – dzięki nim można zatem postawić budynki ze ścianami wykonanego z tego materiału. Szalunki znajdują też zastosowanie w budynkach murowanych, gdzie pozwalają na wykonanie otworów na stolarkę, tj. drzwi czy okna. Objaśniamy, z czego wytwarzana jest sklejka szalunkowa i co zrobić, jeżeli jej potrzebujemy, a nie możemy kupić własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – rodzaje

Jeszcze kilka lat temu w szalunkach z reguły wykorzystywane były deski z litego drewna. Te jednak były kosztowne, a jednocześnie nie posiadały właściwych parametrów – zazwyczaj niezbyt dobrze radziły sobie z wilgocią. Dlatego współcześnie stosowana jest najczęściej sklejka szalunkowa. Produkuje się ją z wielu gatunków drewna – z reguły z olchy, topoli lub brzozy. W ofercie producentów znajdziemy różnego typu sklejki szalunkowe. Jednym z nich są wersje wodoodporne, do których produkcji używa się żywicę mocznikowo-melaminowo-formaldehydową. Inny częstokroć wykorzystywany wariant to sklejka antypoślizgowa oklejona z obu stron warstwą perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – wynajmij, jeżeli nie możesz kupić

Firmy budowlane dysponują z reguły swoją sklejką szalunkową wraz z modułami pozwalającymi na jej łączenie. Jeżeli jednak planujemy budowę garażu lub domu na własną rękę, nie ma konieczności kupowania wszystkich elementów szalunków – możemy je wypożyczyć, np. w Małopolsce przez stronę ABCszalunki.pl. Oprócz samych desek, firma służy też wynajmem innych elementów niezbędnych do postawienia szalunków – m.in. głowic oraz łączników.

Nasze dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]