Przewaga okien drewnianych nad innymi wyrobami

Jeśli chcesz zamówić okna drewniane, koniecznie wejdź na www.oknostol.com.pl/okna/okna-drewniane/.

Okna wykonane z drewna zwykle wybierane są nie tylko ze względu na wysokie walory estetyczne, lecz również na ich odporność. Ten naturalny materiał daje piękny wygląd, który pozostaje niezmienny przez bardzo długi okres. Nie tylko jednak estetyka jest wielkim atutem tego typu okien. Jakie są inne powody, dla których jest to dobry wybór, nawet jeżeli ich koszt jest czasem wyższy aniżeli okien plastikowych?

Okna drewniane – przede wszystkim piękno

Każdy entuzjasta drewnianych przedmiotów, szczególnie tych związanych z aranżacją domu, podkreśla niepowtarzalny klimat, jaki buduje drewno. Można też decydować się na różne gatunki tego surowca, które mają rozmaity wygląd, barwę czy też inną fakturę, co stwarza olbrzymie możliwości wyboru oraz można dzięki temu zaspokajać najróżniejsze oczekiwania i gusta. Drewno jest też niezaprzeczalnie ciepłe, wywołuje skojarzenia z domową przytulnością, może być zatem świetnym materiałem do produkcji wszelkich elementów aranżacyjnych.

Dodatkowe ważne walory okien drewnianych

Ten wyjątkowy naturalny surowiec daje ogromne możliwości jeżeli idzie o produkcję okien. Mogą one mieć przeróżny wygląd i stylistykę. Materiał ten można malować na dowolne kolory, a także poddawać obróbce, wykonując piękne formy. Tylko drewno może być wykorzystywane do odnawiania zabytkowych budowli, znakomicie sprawdza się również w domach osób chorujących na alergie. Nie wydziela żadnych chorobotwórczych substancji, a wręcz pozytywnie działa na samopoczucie domowników, poprawiając mikroklimat domu. Do tych zalet trzeba jeszcze dopisać fakt, iż jest wiele dobrych metod wydłużania żywotności okien z drewna, a także to, że materiał ten jest na wskroś ekologiczny, zarówno gdy mówimy o jego pozyskiwaniu, jak i utylizacji, który to proces jest stosunkowo łatwy oraz nie szkodzi atmosferze. Czynniki te powodują, że okna drewniane są lepsze niż okna wykonywane z PCV lub plastiku.

Nasze dane kontaktowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]