W temacie ozdabiania biżuterii – cyrkonie

Cyrkonie znajdziesz na www.cyrkonie.com.pl.

W zdobnictwie popularnie wykorzystuje się wiele kamieni szlachetnych. Są one estetycznym elementem biżuterii, a równocześnie w znaczący sposób zwiększają cenę obrabianego przedmiotu. Skutkiem tego jest dość nieliczne grono ludzi mogących pochwalić się prawdziwymi skarbami wśród swoich zbiorów. Na szczęście istnieją też alternatywy dla przeciętnego człowieka.

Co uznajemy za cyrkonie? Ich użycie w biżuterii

Cyrkonie to syntetycznie produkowane materiały jubilerskie, nie występujące naturalnie. Jest to prawie najlepsza alternatywa dla brylantów – z powodu praktycznie wyglądu nie do odróżnienia i zbliżonych cech. Zwykle cyrkonia jest pozbawiona barwy, ale okazy z dodatkiem niestandardowych substancji mogą posiadać dowolne kolory lub nawet zmieniać je pod wpływem światła. Ze względu na przytoczone walory estetyczne, cyrkonie stały się niezwykle popularne w jubilerstwie.

Medycyna i bizuteria, czyli w jakich dziedzinach spotyka się cyrkonie?

Jak wspomnieliśmy cyrkonie są powszechnie stosowane jako ozdoby w jubilerstwie, posiadają one oczywiście także inne zastosowania. Przykładowo, stosuje się je w celach medycznych (jako przejściowe wypełnienie zębów u dzieci), w przemyśle czy też do sprawdzania pH w ekstremalnych temperaturach. Dawniej, dzięki posiadanym właściwościom używane były nawet w takich działaniach, jak Rosyjskie misje kosmiczne. Jeśli jednak zaintrygowani jesteśmy najczęściej pojawiającą się postacią cyrkonii, czyli biżuterią, nabyć ją można na przykład za pomocą internetu.