Srebrne wisiorki

Jeśli chcesz zamówić zawieszki srebrne, zobacz tu.

Srebro to jeden z najczęściej stosowanych przez jubilerów materiałów. Nie powinno to dziwić – jest miękkie, doskonale wygląda, a także cechuje je nietypowy połysk. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne potrzebują jednak specjalnej ochrony – metal ten jest bardzo czuły, przez co możemy zarysować. W jaki sposób zatem dbać o srebrne ozdoby?

Detergenty niszczą wisiorki srebrne

Detergenty dla srebra okazują się zabójcze. Przez nie surowiec może odbarwiać się oraz blaknąć. Nie wolno więc używać ich do czyszczenia ozdób, a w czasie prania ręcznego bezwzględnie powinniśmy zdjąć wszystkie wisiorki srebrne lub bransoletki.

W czym trzymać wisiorki srebrne?

Wisiorki srebrne powinniśmy chronić także wtedy, gdy nie mamy ich założonych. Do ich przechowywania należy stosować kuferki wykładane od środka delikatnym materiałem – unikniemy tak ich zarysowania. Metal ten źle reaguje również na styczność z wodą i wysokimi temperaturami, które mogą powodować, że wyblaknie lub zmieni kształt. Zanim włożymy kilka ozdób do szkatułki, musimy przed tym zabezpieczyć je miękką szmatką lub włożyć do plastikowej torebki.

Co wyczyści wisiorki srebrne?

Do pielęgnowania srebrnej biżuterii należy wykorzystać letnią wodę z dodatkiem soli – doskonale zmywa pojawiający się na powierzchni tego surowca nalot. Poza tym sprawdzą się także wódka, białko jaja i odpowiednie płyny. Do czyszczenia wykonanej ze srebra biżuterii musimy używać delikatnych szmatek – sztywne potrafią uszkodzić fakturę.