Piękna biżuteria z topazu mistycznego

Szukasz mistycznego topazu? Wejdź na www.mystictopaz.pl.

Wspaniały wygląd i nietypowy, jak na topaz, odcień to najistotniejsze zalety topazu mistycznego, który od dawna cieszy się dużym zainteresowaniem entuzjastów biżuterii. Mimo że na początku nietrudno pomylić się, iż to inny kamień, topaz mistyczny okazuje się naprawdę normalnym topazem. Jego oryginalne właściwości są efektem specjalnej techniki wyrobu – naturalny topaz jest w jej toku wystawiany na działanie wysokiej temperatury oraz powlekany niezauważalną warstwą metalu ozdobnego. Właśnie dlatego topaz mistyczny prezentuje się tak dobrze.

Barwy topazu mistycznego

Barwy, jakie ma topaz mistyczny zależne są w szczególności od kruszcu, z jakim jest połączony. Szczególnie często widywany jest karmazynowy topaz mistyczny, który powstaje w połączeniu z tytanem. Chrom sprawia natomiast, że topaz przybiera purpurowy kolor, błękitny z kolei jest skutkiem rozgrzania kamienia bez jakichkolwiek dodatków. Najlepsze efekty daje wykorzystywanie czystego topazu – szczególnie wydobywanego w Afryce, Brazylii oraz Azji.

Zastosowanie topazu mistycznego

Jak przed chwilą wspomnieliśmy, niepowtarzalne zalety topazu mistycznego są bardzo doceniane przez złotników. Często używają go zatem do wyrobu wisiorków, kolczyków czy pozostałych ozdób. Wbrew powszechnemu mniemaniu biżuteria z topazem mistycznym może być zakładana nie jedynie do eleganckich strojów – doskonale wygląda także na co dzień. Istotna jest również różnorodność barw, dzięki której łatwiej można wybrać biżuterię do danej kreacji.