Biżuteria z ametystami

Znajdź ametysty na www.ametysty.com.pl.

Jedną z najpiękniejszych odmian kwarcu jest ametyst. Największe złoża znaleźć można w Brazylii oraz Montanie, Maine, Georgii i Arizonie, a także w innych krajach, na przykład: Australii i Kenii. Ze względu na swoją wyjątkową purpurową barwę, jest niezwykle popularnym kamieniem ozdobnym, który wykorzystuje się w jubilerstwie. Kolczyki i pierścionki z ametystami znajdziesz na ametysty.com.pl.

Kiedy założyć biżuterię z ametystami?

Biżuteria z ametystów miała swoją wielką rolę w historii. O tym, jak cenny to kruszec pisano już w Pisma Świętego. Berło brytyjskich królów było inkrustowane ametystami, a w skarbcu watykańskim do tej pory leży znany papieski pierścień z tym szlachetnym kamieniem. Dlatego też kolczyki lub wisiorki z ametystem można zakładać przyjęcia czy bale. Ametyst ”uwielbia” towarzystwo srebra i w takim połączeniu prezentuje się wyjątkowo imponująco.

Biżuteria z ametystami – moc i właściwości

Ametyst nazywany jest kamieniem harmonii. Z tego powodu biżuterię z tym ozdobnym kamieniem możemy z powodzeniem nosić nie tylko ze względu na piękny kolor i estetykę, ale także z powodów natury metafizycznej. Część osób, nosząc bransoletkę z ametystem przez dłuższy okres czasu, odczuwa spokój i uwalnia umysł. Jednak w tej kwestii najlepiej wyrobić sobie własne zdanie.